Kas sa sisustad oma kodu? Mõned kasulikud näpunäited!

Uue kodu kaunistamine ja sisustamine on midagi, mida tehakse alati suure entusiasmiga. Reaalsus on aga ka see, et mööbli valimine võib olla üsna keeruline. Pead arvestama oma elustiili ja vajadustega olgu selleks siis söögilaua suurus või asjaolu, et külaliste võõrustamiseks on kokkupandavad pingid ainuke sobiv lahendus. Siin on mõned soovitused, mis aitavad sul mööblit valida.

Määra oma stiil

Enne mööbli otsima asumist tuleks mõelda oma stiilile, mis sobib sinu isikupära ja ka eluviisiga. Et teada saada, milline on sinu stiil, pead kõigepealt saama inspiratsiooni. Kui näed mööblit, mis sulle meeldib kujuta seda enda kodus ette.

Analüüsi oma vajadusi

Kodu sisustamisel tehakse sageli seda, mida kõik teevad: elutoas on diivan, televiisor, söögilaud koos toolidega jne. Eelkõige tuleks aga mõelda, kuidas sa mööblit kodus kasutad. Kui sööd alati köögis või väljas, siis kas tõesti on vaja eraldada pool elutuba söögilauale, mida kasutad kaks korda aastas? Analüüsi hästi, milliseid tegevusi sa kodus teed ja sellest lähtuvalt tähtsusta ühtesid mööbliesemeid rohkem kui teisi.

Mööbli suurus ja kuju

Eluliselt oluline on otsida sobivat mööblit, mille suurus ja proportsioon on kooskõlas ruumiga, kus see asub. Võib-olla oled oma sõbra diivanisse armunud ja soovid samasugust diivanit, kuid peaksid endalt küsima, et kas see sobib sinu toaga?

Materjalid ja värvid

Mööbel peab harmoneeruma selle ruumiga, kus see asub. See tähendab, et pead arvestama põranda, seinte värvi või lae eripäradega. Kui ruumis on näiteks palju värve, peaksid otsima heledamat mööblit, mis ei lõhu ruumi visuaalset efekti. Seda muljet aitab saavutada näiteks kõrgendatud jalgadega mööbel.

Väldi kiirustamist

Püüa mitte teha impulsiivseid otsuseid ja ära kiirusta oma kodu sisustamisel. Nii oma stiili, kui ka vajaduste selgeks tegemine võtab aega. Kiirustamine tähendab riskimist osta midagi, mis ei sobi hästi mõõtude, stiili või funktsiooniga. Nii et vali välja mööbel, mis sulle kõige rohkem meeldib ja kaalu seda ideed paar päeva.